Біг: міфи і правила

Біг – вид фізичного навантаження і відображення вашого звичного поведінки. Спостерігаючи за собою під час пробіжки, вдається відстежувати думки і переживання, багато з яких не мають доказів і підтверджень. Щоб бігати з задоволенням, потрібно зрозуміти, що міф, а що правило.

міфи

Можна сліпо вірити легендам про біг, не отримуючи максимальної користі від занять або зовсім відмовляючись від бігу. Що міф?

Шкода для колін. Прямого зв’язку між бігом і болями в колінах на сьогодні вчені не встановили. Новачкам варто бігати по рівній поверхні, що дозволить знизити навантаження на коліна і уникнути болю, які можна відчути і під час ходьби при слабких стегнах і сідницях.
Небезпечно для серця. Почніть з легкого темпу і поступово нарощуйте навантаження, що розвиває серце, збільшуючи його ударний обсяг. Це допоможе попередити серцеві захворювання. Якщо ви дуже переживаєте, відвідайте лікаря-кардіолога і проконсультуйтеся з тренером перед початком бігових тренувань.
Корисніше вранці. Користь від пробіжки буває тоді, коли ви бігаєте. Не важливо, в який час ви займаєтеся. У кожного свій ритм життя.
Сприяє швидкому схудненню. Під час бігу витрачається певна кількість калорій, але процес схуднення безпосередньо залежить від їх дефіциту, що створюється за допомогою збалансованого харчування. Харчування – основа, біг – допоміжний засіб для якнайшвидшого досягнення необхідних результатів.
Розминка не обов’язкова. Краще зробити пару нахилів і все-таки допомогти організму підготуватися до навантаження і збільшити гнучкість м’язів, що заощадить сили під час бігу. Ви пробіжите довше, далі і з більшою ефективністю.
Чим довше дистанція, тим краще. Це занадто узагальнене правило. Все індивідуально. Створюйте баланс навантажень, який буде правильним конкретно для вас.
Дихати тільки носом. Корисніше поєднувати ротовий і носове дихання, щоб отримувати більше кисню, охолоджувати себе і бігти довше.

Правила

Біг подобається кожному, хто пробує цю активність і дотримується деяких правил. Що допоможе його полюбити?

Почати. Перше і головне правило. Виділіть для себе час, підберіть зручні кросівки, виберіть стадіон або дорогу з красивим видом – і біжіть. Чи не намагайтеся бігти швидко і довго, щоб уникнути перенапруження. Кілька хвилин бігу, а на завершення піша прогулянка. Похваліть себе за те, що ви це зробили.
Вивчити себе «в бігу». Спостерігайте за відчуттями і вибирайте комфортні для себе дистанції і темп пробіжки, ні на кого не рівняючись.
Перекусіть за годину до тренування. Біг – стресова ситуація для організму, а легкий перекус захистить від непритомності і допоможе бути енергійніше.
Візьміть з собою воду. Під час пробіжки можна пити воду, бажано кімнатної температури (не холодна і не гаряча). Це допомагає відновлювати сили.
Бігайте систематично. Створіть власний режим пробіжок: 2-3 рази на тиждень або тільки по вихідним. Досягти мети можна тільки при регулярних тренуваннях.
Під час бігу знижується напруга і, як бонус, можна знайти нові знайомства з однодумцями. Після 2-3 місяців системних занять тіло стане вдячним і впевненість в собі зросте.

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"